11 Ekim 2015 Pazar

Kitle aşağılamanın dayanılmaz hafifliği
"O arkandaki inek gibi oy çoğunluğu anlasa da anlamasa da" dedin ve aydın oldun değil mi Bekir Coşkun?

Televizyon izlerken insanın ağzından istemsiz dökülen kelimelerin benzerlerini alt alta koyduğun zaman yazı oluyor değil mi?

Ama önemli değil, yıllarca yazıp da yazılarında bir kez olsun "çözüm" üretmemen, sistemi eleştiriyormuş gibi yapıp da sistemin başka seçenek ve tavırlarına gülücükler saçan da sendin oysa?

Hem "Ermenilerden özür diliyorum" kampanyasına imza atarak destek verip, sonrasında HDP'ye oy verin diyebilip, daha sonra da Atatürk'ü ağzına alabildin her seferde.

Sen ve senin gibiler inek, koyun desin, birileri de bunları duyup kendinden geçsin. Çünkü böylece kendi sorumluluklarını başkalarına sorumsuzluk olarak paslayabilsin.

Çünkü senin için AKP'ye oy vermek koyun olmak iken, "Yoksa AKP'nin ekmeğine yağ mı süreceksin" dayatmasıyla sözde muhalif partilere oy vermek, vatanseverliği ve sorumluluk sahibi olmayı emperyalist ülkelerin 7/24 saha çalışması yaptığı ülkede 4 yılda bir oy vermeye indirgemek de en büyük dahilik değil mi?

Sen ve senin gibilerin ve sen ve senin gibilerin yazılarında keyfe gelenlerin yaratacağı etki sosyal medyada 10 dakikadır.

Okunursun,
keyif verirsin
ve unutulursun.
Çünkü kalıcı bir şey bırakmak, üretmek gerektirir.
Sen, senin gibiler ve yazıların,
bunlardan mahrumsun(uz)

Ve adımız gibi eminiz, 
bu ülke bir gün yeniden ayağa kalkmak için ayaklandığında,
okunmayacak esameniz,
Siz bu kavgada belki karşı taraftan değil gibi yansıtsanız da
halktan taraf da değilsiniz.

Çağdaş BAYRAKTAR
11 EKİM 2015

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder